تبلیغات در اینترنتclose
ویژگی های فلز آلومینیوم
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 20
نویسنده پیام
parisa20 آفلاین


ارسال‌ها : 25
عضویت: 25 /9 /1397


ویژگی های فلز آلومینیوم
خواص حرارتی و الکتریکی
خواص هادی بودن از جمله ویژگی های این ماده می باشد و هدایت الکتریکی بسیار بالایی دارد. اما به هنگام استفاده از آن به عنوان رابط و هادی باید نهایت دقت را در نظر داشت زیرا که آلومینیوم به مرور به هنگام استفاده زیاد، نرم شده و سبب بروز جرقه و در نهایت شعله ور شدن آن می شود.


خواص شیمیایی

این فلز که از جمله فلز های فعال است و  از جمله عناصر آمفوتر می باشد و به همین دلیل در برابر اسید ها، باز ها و آب گرم از خود واکنش نشان می دهند. از نظر شیمیایی دارای خواص بسیار مفیدی می باشد بدین معنی که فورا با اکسیژن ترکیب می شود و باعث ایجاد لایه ی اکسیدی به صورت نازک و به رنگ نقره ای کدر بر روی سطح فلز می شود که این لایه ایجاد شده باعث محافظت بهتر در برابر خوردگی مواد شیمیایی می شود.


خواص مکانیکی
این فلز در برابر فشار بالا مقاومت زیادی دارد و بسیار مستحکم می باشد که از نظر استحکام کاملا با فولاد برابر است. آلیاژ آلومینیوم در دمایی به اندازه 250 درجه سانتی گراد، استحکام خود را از دست می دهند و در دمای به اندازه ای که زیر صفر است و شکل پذیری آن حفظ می شود دارای استحکام بالا تری است و با توجه به این مورد می باشد که ذکر شده این فلز، دما پایین است.


منبع: فروش پروفیل آلومینیومامضای کاربر : تجهیزات و دستکش ایمنی مظاهری،فیزیو تراپی،بتن رنگی،ساخت قطعات فایبرگلاس،دریچه کولر،پوشش های ضد حریق،
یکشنبه 26 آبان 1398 - 11:05
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :