تبلیغات در اینترنتclose
طرح درمانی ایمپلنت برای افراد مبتلا به پوکی استخوان
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 26
نویسنده پیام
parisa20 آفلاین


ارسال‌ها : 25
عضویت: 25 /9 /1397


طرح درمانی ایمپلنت برای افراد مبتلا به پوکی استخوان
1.     سطوح و فرم بهتر ایمپلنت.
2.     استفاده از ایمپلنت های با قطر بزرگ تر و سطوح فعال تر.
3.     آنالیز کیفیت استخوان بیمار.
بنابراین طرح مداوایی که بهترین متخصص ایمپلنت برای این افراد در نظر می گیرد، شامل موارد بالا می باشد. باید بدانید که در میزان بقای ایمپلنت در افراد دارای پوکی استخوان و افراد عادی تفاوتی دیده نشده است ولی میزان تحلیل استخوان در آینده در اطراف ایمپلنت در بیماران دارای پوکی استخوان تا حدودی بیشتر از افراد عادی می باشد.


بیس فسفونات چیست و شامل چه انواعی می شود
بیس فسفونات ها خط اول درمان پوکی استخوان ها هستند و حدود 30 تا 40 سال است که استفاده می شوند ( در بیماری های هایپرکالمی، بیماری های پاژه، انواع سرطان ریه، پروستات، سینه به کار می روند). بیس فسفونات ها جلوی تحلیل استخوان را می گیرند ولی این ترکیبات سال ها در استخوان می مانند و باعث تاخیر در ترمیم زخم می شوند. جراحی در بیمارانی که بیس فسفونات مصرف می کنند، می تواند به عدم بهبودی استخوان منجر شود. بیس فسفونات ها  به نوع خوراکی و وریدی تقسیم تقسیم بندی می شوند که نوع وریدی شامل Zolendronicacid و Pamidronate می باشد.


نوع خوراکی بیشتر از نوع وریدی تجویز می شود که بیشتر در موارد هایپرکالمیا، سرطان های سینه و پروستات و نوع خوراکی برای درمان پوکی استخوان، بیماری پاژه واستئو ژنزیس ایمپرفکتا استفاده می شود و شامل آلندرونات و رزیدرونات تجویز می شوند.
زنان با پوکی استخوان 3 برابر بیشتر از زنان عادی احتمال تجربه از دست دادن دندان را دارند.لازم به ذکر است که جراحی در دهان برای بیمارانی که نوع خوراکی را کمتر از 2 سال مصرف کرده اند، اگر مشکل دیگری نداشته باشند،خطری ندارد و بیمارانی که بیش از 3 سال مصرف کرده اند باید حداقل 3 ماه مصرف دارو را متوقف کنند و بعد جراحی انجام شود. ( این مطلب در مورد افرادی که بیش از 3 سال همزمان مصرف کورتون داشته اند هم باید رعایت شود ) ( ترجیحا ایمپلنت برای افراد با مصرف بیش از 3 سال انجام نشود ).


Zolendronate بیشترین تاثیر مخرب را بر متابولیسم استخوان دارد.
Etidronate کمترین تاثیر مخرب را بر متابولیسم استخوان دارد.


منبع: بهترین دکتر ایمپلنت


امضای کاربر : تجهیزات و دستکش ایمنی مظاهری،فیزیو تراپی،بتن رنگی،ساخت قطعات فایبرگلاس،دریچه کولر،پوشش های ضد حریق،
یکشنبه 26 آبان 1398 - 11:11
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :