loading...
پاتوق دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته معماری
آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
نفر بعدی کیه؟؟؟ 2770 38040 maybody
نوشته ها و مطالب جالب و عجیب 38 3255 forouzan99
تابلو اعلانات (پانل) 572 14934 3digheh
معمــــــــاری چیستــــــ ؟ 28 2050 deconik
طراحی آشپزخانه، ایرانی-امروزی 10 4531 deconik
مشق عشق 46 3527 mhn1365
ایده و کانسپت در معماری جهان! 36 27023 ratingroup
کارگاه ماکت سازی(اموزش ساخت ماکت) 62 45593 deconik
طراحی نمای ساختمان 15 2996 alanddesign
سوال و جواب اجرایی، سازه ای وعمرانی 80 7409 javadfontom
مساجدوعبادتگاه ها 8 1488 arelagahi
کسی میتونه کمکم کنه؟!!! 311 9022 ghmahi
من 5سال دیگه!!! 49 2622 sh_arch
مصالح جدیدساختمانی 13 2897 3digheh
کیا غایبن؟؟؟ 543 11113 sana
زیباترین جملات من اینجاست 855 20699 kaka
زیبایی های معماری ایران!!! 82 8719 kaka
زیبایی های معماری نوین!!! 61 4724 3digheh
زیباترین جملات تصویری... 528 31532 3digheh
دنیایه دیتیل و انواع برش 18 6301 3digheh
اسم سنتی ایرانی دفتر معماری 12 56578 maybody
هرچه میخواد دل تنگت بگو.... 728 18497 3digheh
بیست سوالی!!! 975 15719 3digheh
اشعار شاعران این آّب و خاک 57 2834 3digheh
ترفند های اتوکد 7 11389 3digheh
شیت بندی وپرزانته کردن 51 9919 elham20
نرم افزار 3d max 38 2817 lovely
سوال جواب(فن وساختمان) 6 1098 lovely
خدایــــا شکر... 62 2702 lovely
سوال جواب معمارانه 121 5078 samanes
مجید میبدی بازدید : 1063 یکشنبه 27 فروردین 1391 نظرات (0)
بهترین لحظه روز چه زمانی است؟
قبلا که در لندن بودم، زمانی دیر هنگام در بعدازظهربود که البته اگر در جای دیگری باشم این زمان میتواند متفاوت باشد.چه نوع موسیقی در این لحظه گوش می دهید؟
کلاسیک.

چه کتبی در میز کنار تخت خوابتان دارید؟
هیچی، اکنون هیچ کتابی!

آیا مجلات طراحی و معماری را میخوانید؟
تعداد زیادی از این مجلات را در دفتر داریم اما معمولا نمی خوانیم

اخبار را از کجا دریافت میکنید؟
روزنامه.


لباسی هست که شما از پوشیدن آن اجتناب کنید؟
لباسهای مد روز،
همچنین لباسهای مردانه و جین را دوست ندارم، issey miyake را دوست دارم ... و لباسهای مشکی
.

زمانی که شما بچه بودید آیا میخواستید یک معمار یا طراح شوید؟

بله، از زمانی که 11 ساله بودم.


کجا روی پروژه هایتان کار میکنید؟
هرجایی؛ من از کامپیوتراستفاده نمیکنم. اسکیس میزنم؛ و خیلی سریع طراحی میکنم، اغلب با بیش از 100 طرح به صورت پژوهشی جدی.

سبکتان را شرح دهید، مانند اینکه برای یک دوست خوبتان آنرا باید شرح بدهید.
هنر زیبایی و ظرافت. پژوهش و جستجوی شخصی، تحقیق و کاوش، مملو از ایده و اندیشه، که یک چیز به تنهایی از آن نمیتواند حاصل شود. فهرست و موجودیتی رسمی ندارد.
میتوانم این را بیان کنم؟
دو سال پیش خیلی به یک آپارتمان توجه کردم، جهت درک اینکه در یک فضای داده شده با پارامترهای یکسان به چند روش میتوانید بالا بروید. من مایلم مکررا به روی آن روزها و روزها کار کنم و البته میدانید احتمالا 700 گزینه برای یک فضا وجود دارد. این تمرین به شما اندیشه و ایده ای میدهد که توسط آن میتوانید سازماندهی فضاها را همزمان جلوببرید؛ که این نامحدود نیست اما بسیار بزرگ میباشد.


کدامیک از پروژه هایتان به شما رضایت بیشتری داده است؟
پروژه Peak. به این دلیل که یک حرکت عظیم برای من بود. پروژه های متعددی است، هر زمان که شما یک اکتشاف بزرگی انجام میدهید... من واقعا نمیتوانم بیان کنم زیرا پروژه های مختلف به روشهای متفاوتی به شما رضایت میدهند.
پروژه مرکز BMW در لایپزیک و مرکز علمی Phaeno در ولفسبورگ خیلی هیجان انگیز هستند. من برای دیدن مرکز هنرهای معاصر در رم رفته بودم، که تعداد زیادی از ایده هایی مه میخواستم انجامشان بدهم در آنجا به نوعی اجرا شده بود.

میتوانید سیر تکاملی در کارتان را شرح دهید؟
قدری زمان مشابه در مراحل ابتدایی کار وجود دارد، جاییکه تمرکز بر روی ترسیم، انتزاع، و تکه تکه کردن میباشد. سپس به سمت پیشرفت و توسعه ایده ها حرکت داده میشود و در نهایت به آنچه معماری میبایستی باشد تبدیل میشود که این سازماندهی سیال و روان میباشد که یک تغییر نمیباشد اما یک توسعه در طول سالها میباشد.

کانسپت اصلی در ورای اینستالیشن شما – خانه ایده آل – در نمایشگاه imm کلن امسال 2007 چه بود؟
این واکنش به شیی در مرکز ساختمان میباشد. ما احساس کردیم که این شفاف سازی و روشن سازی میبایست باشد. بازنمایی اندیشه ای بود درباره شکل دادن فضای خارج به صورت نسبتا فرسایشی.
شبیه پریشانی حجم و ساییدن آن میباشد. که آن مربوط به قسمتی از فضا به نام z-space میباشد، جایی که نقطه شروع یک توده میباشد.
در دفتر چند سال قبل یک مباحثه بزرگی بود. ما درباره شکل دادن صحبت میکردیم. عمل شکل دادن فضای خارج ساختمان این اجازه را میدهد که نور به داخل بیاید و به سمت اندیشه های کاوشگر در زمینشناسی، باستان شناسی و توپوگرافی برود. قسمت های بزرگتر به وسیله چشم اندازه و فرسایششان جان میگیرند. ایده های این خانه این بود که یک نفر میتواند از صندلی به تختخواب، به کاناپه حرکت کند. همچنانکه آنها اجزای بهم پیوسته میباشند. این یک کانسپت زندگی میباشد، در وضعیتی که طبقات میباشند و شما میتوانید بالا بروید و پایین بیایید، سر بخورید به جایی که از آنجا آمدید.
این قسمت از دیگر کارها جدا نمیباشد، فرمها همیشه آنگونه که ما به آنها مینگریم در آن زمان ظاهر میشوند. بعضی اوقات یک حرکت میباشد، اما معمولا محصول آنچیزی است که ما در آن زمان جستجو میکنیم. چیزی که در آن زمان اتفاق می افتد.

آیا شما فضاهای باز زندگی را ترجیح میدهید؟
من فکر میکنم که زمانیکه تکنولوژی به سمت جلو حرکت میکند احتمالا دیوارها هم حرکت خواهد کرد، آشپزخانه هم حرکت خواهد کرد و سرانجام شما نمیتوانید حتی یک جای قطعی برای حمام.
بعضی افراد دوست دارند در یک خانه جاییکه 3 یا 4 اتاق دارد و همه به اندازه زندگی کنند زیرا آنها دوست دارند در فضای محدود شده زندگی کنند. افراد دیگر یک خانه با پلان باز جاییکه هیچ سختی و صلبیتی نیست دوست دارند. دهه 70 در نیویورک بود، زمانیکه مردم به فضاهای واقعا بزرگ و نمناک و خام میرفتند و آنها را لمس میکردند، اما اکنون اعمال بیشتری جهت تفکیک فضایی وجود دارد.
واقعا هیچکس خانه باز خلق شده بی عیب ندارد... البته هنوز! جوامع مختلف اشیارا به روشهای متفاوتی به کار میبرند، برخی خوابیدن بر روی futon(نوعی تختخواب بسیار کوتاه ژاپنی) را دوست دارند و برای دیگران تختخواب میتواند خیلی بلند باشد. این بستگی به مقیاس خانه دارد، به نور و جایی که خانه قرار گرفته، شاید آن کنار دریا باشد یا در کوهستان. من فکر میکنم که مردم باید قادر به تفسیر اشیا معین باشند و با جزییات کامل یک فضای معماری را طراحی کنند که مناسبشان باشد. یک سکویی که همه چیز اطراف آن میتواند مهیج باشد.

آیا معمار یا طراحی از گذشته هست که بر شما تأثیر گذاشته یا که از کارش به طور خاص قدردانی بکنی؟
بله، تعداد خیلی زیادی هستند. اریک مندلسن، میس وندر روهه، لوکوربوزیه، کانستراکتیویستها...شما در دنیای مردان کار میکنید...
مانند بسیاری از زنان امروزه! من زیاد مسافرت میکنم و ساعات زیاد و متمدی کار میکنم. کار کردن بر روی یک پروژه به معنی پشتکار و استقامت میباشد ولی اهمیت ندارد چه مقداری پیشرفت حاصل شده است. هنوز دنیایی وجود دارد که برای زنان ممنوعه میباشد.

آیا توصیه ای برای جوانان دارید؟
باید خیلی متمرکز باشید و سخت کار کنید. اما این به معنی سخت کار کردن بدون توجه به آنچه که هدف شماست نمیباشد. در حقیقت شما باید یک هدف داشته باشید، پایه های هدف میتواند جابجا شود، اما حتما باید هدفی داشته باشید.
بدانید که چه چیزی را سعی میکنید کشف کنید.

آیا چیزی هست که شما را در خصوص آینده نگران بکند؟
بله ارزشهای سنتی که در حال پدیدار شدن هستند. ممکن است فورا به روی معماری اثر نگذارد اما آن به جامعه اثر خواهد گذاشت و این آن چیزی است که مرا نگران میکند.
در حال حاضر جهان بطور فزاینده ای تقسیم شده به نظر میاید، تفاوت بین مردم در حال بیشتر شدن است. کسی باید برای یک جامعه آزاد و باز با جدیت تلاش بکند.


منبع : آرونا

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
معماری architecture معماری ایرانی persian architecture معماری اسلامی Islamic Architecture معماری سنتی ایران و جهان Traditional architecture of Iran and the world معماری و معنا Architecture and Meaning هندسه و معماری Geometry and Architecture تزئینات معماری ایرانی Iranian architectural decorations معماران ایرانی persian iranian architect معماری روز دنیا World Architecture معماران بزرگ دنیا The world's great architects. دکوراسیون داخلیdesign architecture decoration مقالات معماری Architecture Papers Architecture Articles Architecture essays طراحی معماری خانه های مسکونی residential طراحی معماری فضاهای تفریحی Architectural recreation طراحی معماری فضاهای خدماتی Architectural design service spaces طراحی معماری فضاهای درمانی Architectural design treatment spaces طراحی معماری فضاهای ویژه و خاص Architectural spaces or special طراحی معماری فضاهای تجاری Architectural design of commercial spaces طراحی معماری فضاهای مذهبی Religious architecture design space طراحی معماری فضاهای آموزشی Architectural design of educational facilities طراحی فضاهای نمایشگاهی Exhibition معرفی کتابهای معماری Introduction of Architecture Books مسابقات معماری Architecture Competitions معماری ارگانیک Organic Architecture معماری پایدار Sustainable Architecture عجایب معماری Architectural Wonders طراحی معماری المان و ورودی Architectural design elements and input نمونه پلان های معماری اجرایی Sample Implementation Architecture Plans نمونه پروژه های گروه معماری مهرازان میبد Group Projects architect architecture Meybod انجام پروژه های دانشجویی Student projects خرید پروژه های شما Purchase your projects نمونه پروژه های فروشی Projects for sale نمونه پاورپوینت های فروشی PowerPoint Sample Sale انجام پروژه دانشجویی سراسر ایران Student projects across Iran عمران Civil سازه های پیشرفته Advanced Structures ماشین آلات ساختمانی Construction Machinery نکات اجرایی ساختمان Executive Building Tips خلاقیت و نوآوری Creativity and Innovation خلاقیت و نو آوری در معماری Innovations in architecture طراحی های خلاقانه Creative design ایرانگردی و جهانگردی Traveling and Tourism معرفی نقاط دیدنی ایران The introduction of scenic spots in iran معرفی نقاط دیدنی جهان Introducing the world's Sights شهرسازی Urban نو آوری در شهرسازی Innovation in Urban طراحی شهری Urban Design plan elevation section پلان نما مقطع
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 987
 • کل نظرات : 155
 • افراد آنلاین : 6
 • تعداد اعضا : 6737
 • آی پی امروز : 102
 • آی پی دیروز : 238
 • بازدید امروز : 183
 • باردید دیروز : 986
 • گوگل امروز : 14
 • گوگل دیروز : 12
 • بازدید هفته : 12,010
 • بازدید ماه : 36,369
 • بازدید سال : 227,743
 • بازدید کلی : 3,896,597
 • کدهای اختصاصی